Anasayfa      

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

menu back Ana sayfa Müşteri hizmetleri Sipariş takip Sepetim Sıkça sorulan sorular İletişim
empty Üye ol Üye girişi
51-28 Domuz

  


1- Hınzırın etinden-yağından yapılan mamullerden uzak durmak.  Çünkü H1N1 virüsü hınzır ürünleri bulunan vücutta türer. Yoksa türeyemez. Hassas davranıp hınzır ürünleri tüketmeyenler bu virüsten etkilenmeyeceklerdir.
Bunu temin edebilmenin yolu ise net olarak bilmediğiniz sucuk-salam-sosisi, şarküterilerde satılan etleri, yemek fabrikalarında ve lüks lokanta ve otellerde yapılan yemekleri vb.. tüketmemektir.  Bu salgında bu hastalığa tutulmak istemiyorsanız hınzırın hiç bir mamulünü tüketmemiş olmanız şarttır.
Temizliğinizde kullandığınız sabunun %100 nebati(bitkisel) olmasına da dikkat ediniz. Piyasadaki sabunların büyük kısmı hayvani yağlardan elde edilmektedir.

2-Yemeklere tuz ile başlayıp tuz ile bitiriniz. İnsan sağlığını garanti altına alan en başlıca uygulamalardan birisi budur. Vücudunuzdaki tüm mikropları kırabilmenin yegâne yoludur. Grip başlangıcında iseniz veya vücudunuz kırgın ise ılık tuzlu su ile ağzınızda gargara yapınız.
Ağzınıza tuzu aldığınız zaman vücudumuz 3 temel kimyevi madde imal eder: Sodyum hidroksit yani kostik(tüm yağları sabunlaştırır) , Hidroklorik asit yani Tuzruhu(sabunlaşmayan yağlı maddeleri parçalar) ve Sodyum hipoklorit yani Çamaşır suyu( tüm mikropların kırılmasını temin eder.)
3-Yemek öncesi elleri yıkayıp kurulamamak. Hijyeni temin etmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka yapınız. Yemek öncesi ellerinizi yıkar sonra da havlu veya benzeri bir şeyle kurularsanız ıslak elleriniz havlu üzerindeki mikropları geri alır. Aynı zamanda sofrada elini yıkamamış olanlara da hatırlatmada bulunmuş olursunuz.
4- Umumi yerlerin temizliğinde çamaşır suyu kullanmak: Tuvalet zemin lavabo kapı kollarını dezenfekte etmek istiyorsanız buraların temizliğinde kullandığınız temizlik maddesinin içerisine bir kaç damlada çamaşır suyu ilave ederek temizlik yapınız. Unutmayınız ki çamaşır suyu olmadan dezenfektasyonu temin etmek mümkün değildir. Tüm mikropların kırılmasına sebebiyet veren tek madde çamaşır suyudur.
5-Deterjan kullanmayınız: Yani sıvı sabun-şampuan-bulaşık ve çamaşır deterjanlarından uzak durunuz. Bu mamullerin içerisindeki kimyevi maddeler vücudun savunma mekanizmasını tahrip ederler, öyle ki kansere kadar varan hastalığa sebebiyet verirler. Vücudun bağışıklık sistemi zayıflarsa her tur salgına karşı direnci kırılmış olu Nitekim deterjan kullanmayan sabunla temizlik yapan annelerin kendi ifadeleri ile çocuklarının normal grip rahatsızlıklarının 1-2 günde atlattıkları yönündedir.

Çamaşır ve bulaşıkta sabun tozu kullanıyorsanız dahi az miktarda olsa çamaşır suyu da ilave ederek temizlik yapınız. Özellikle bulaşık yıkarken.

Çeşitli makalelerden derlenip toplanmıştır.
İsmail Erbay

 
Mail Order Formu | Site Güvenliği | Garanti koşulları | Erişim | Teslimat / Sevkiyat | İade Kuralları | Arıza Bildirim / Takip | İnsan Kaynakları | Bayilik Başvurusu | Havale bildirim formu 
FABER KOZMETİK SANAYİ ve TİCARET LTD. ŞTİ.
Banka Seçenekleri
Sitedeki Aktif Kullanıcı Sayısı: 10 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 1240241
e-ticaret neticaret elektronik ticaret